A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Канівської міської ради

Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!

Дата: 26.04.2021 11:25
Кількість переглядів: 101

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС внаслідок техногенної катастрофи було зруйновано реактор 4 енергоблоку. Радіоактивні речовини, що потрапили в повітря, розсіялися не тільки над Україною, а й багатьма країнами Європи.

Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції. 30-кілометрова територія навколо ЧАЕС стала пусткою.

Фото без опису

Наслідки Чорнобильської катастрофи ще багато десятиліть нагадуватимуть про небезпеку проведення некотрольованих технічних випробувань та необхідність запобіжних заходів під час освоєння мирного атому.

З метою збереження пам'яті та вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, незважаючи на карантині обмеження в освітніх закладах Канівської міської громади організовано та проведено ряд заходів, приурочених 35-роковинам Чорнобильської трагедії.

Проведено конкурс малюнків на тему «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…», роботи розміщені на шкільних сторінках фейсбуку. 15 найкращих робіт відправлено на обласну виставку дитячих робіт.

У конкурсі творів на тему «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…» перемогу здобула учениця 7 класу Канівської гімназії ім. І. Франка Петриченко Євгенія Романівна (вчитель української мови та літератури Бондаренко Наталія Леонідівна).

Окрім того в школах проведено:

  • уроки мужності та уроки пам’яті (для учнів старших класів в онлайн режимі), присвячені висвітленню трагедії на Чорнобильській АЕС;
  • круглі столи, бесіди з історії аварії на Чорнобильській АЕС;
  • перегляд документальних та кінофільмів фільмів про трагедію 1986-го року;
  • тематичні виставки художньої та історичної літератури, експозиції архівних фото і художніх матеріалів, що ілюструють події Чорнобильської трагедії;
  • екологічний відео челендж «Змінюватися, щоб жити», в якому педагоги та школярі об’єднуються навколо єдиної мети - зробити світ кращим;
  • Плоггінг під гаслом «За чисте довкілля та чисте сумління»;
  • «Зелену толоку» під час якої посаджено кущі, дерева, квіти, та інші заходи.

Хотілося б зазначити, що ця подія не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків!

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень